Продавець МТК розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
94 відгуків
Швидкий прорахунок для компаній. Дзвоніть  067 818 16 07

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

вул. Сергія Москаленка,16-г, офіс 305, Бровари, Україна
+380 (67) 818-16-07
+380 (50) 557-03-52
Метизна торгова компанія - широкий асортимент кріплення, болти, шпильки, гайки

Як обрати прес маслянки і тавотниці: конструкція і різновиди

Як обрати прес маслянки і тавотниці: конструкція і різновиди

 

Пресмаслянки або тавотниці використовуються для подачі мастила у вузли, що труться. Такі елементи встановлюються в закриті підшипники, втулки, всередині яких обертаються вали. Через пресмаслянку виходить подати масло або більш густу речовину (літол, солідол), не розбираючи вузол.

 

Справні тавотниці необхідні для регулярного обслуговування шарнірних з'єднань. Розберімося, як працює пресмаслянка, які бувають види і як їх правильно обирати.

 

 

Конструкція й принцип роботи тавотниці

 

 

Тавотниця складається з корпусу, всередині якого просвердлений канал для подавання мастила. Сам корпус має потовщення, призначене для закріплення в тілі іншого матеріалу, а також вузьку частину, на яку надівається шланг від шприца. Може бути шестигранна частина для дії ключем. Усередині каналу, ближче до вузької шийки, розташовується кулька. Вона перекриває вхід, не даючи змащуванню вийти назовні, а також закриває шарнір від проникнення вологи та сміття. Кулька підтискається пружиною, завдяки чому у звичайному стані він завжди розташований із краю.

 

тавотницы металлические

 

Принцип роботи тавотниці такий:

 

 

  На кінчик маслянки надівається шланг від плунжерного шприца, заповненого мастилом.

 

 

   Під час натискання важеля шприца в шлангу створюється тиск, що виштовхує вміст.

 

 

   Цей тиск впливає на кульку, засуваючи її всередину та відкриваючи канал для проходу масла.

 

 

   Коли необхідний обсяг мастила поданий, шланг шприца відстібається.

 

 

   Пружина тисне на кульку, піднімаючи її до самого виходу, чим перекриває канал.

 

 

Завдяки такому клапану виходить швидко обслужити шарнір, не використовуючи додаткових інструментів.

 

 

Типи маслянок і тавотниць

 

 

Прес-маслянки (тавотниці) бувають різних типів, що важливо знати, обираючи елемент для конкретного місця експлуатації. Між собою вони відрізняються за такими особливостями:

 

   форма корпусу. Буває пряма, у якої місце входу в підшипник і відповідна канал для подавання оливи розташовуються на одній осі. Кутова конструкція може бути вигнута на 45 або 90 градусів. Використовується у важкодоступних місцях, щоб було зручніше приєднувати шприц.

 

   спосіб встановлення в підшипник, втулку. У робочу конструкцію тавотниця встановлюється або через вкручування за заздалегідь створеною різьбою, або методом запресовування. У першому випадку на її корпусі передбачається власна різь. Такий елемент простіше замінити в разі виходу з ладу.

 

    матеріали для виробництва. Найчастіше тавотниці виготовляють зі сталі. Для поліпшення захисту від корозії застосовують метод гарячого цинкування. Для особливо чутливих до іржі систем залучать нержавіючі матеріали: латунь, леговану сталь, алюміній.

 

Крім звичайних тавотниць, є варіанти з вбудованим резервуаром для зберігання мастила. Завдяки цьому вийде не тільки заповнити підшипник олією, але й створити деякий запас, який поступово надходитиме між деталями, що труться. Відбувається це природним способом — від тертя шарнір і ємність нагріваються, що робить змазку більш рідкою і вона скапує вниз під власною вагою. Коли обертання припиняється, матеріали остигають, мастило загущує й процес змащування припиняється. Установлення такої тавотниці вимагає наявності достатнього місця. 

 

 

Як вибрати маслянку (тавотницю)

 

 

Періодично маслянки потрібно перевіряти на справність. По мірі роботи в них може луснути пружина, тому канал буде завжди відкритий для потрапляння вологи, сміття. Або від рідкісного використання кулька може заклинити, унаслідок чого подати свіжу олію буде неможливо. Під час вибору маслянки для заміни враховують:

 

   тип конструкції (прямий, кутовий);

 

   діаметри вставної частини (від М3 до М10);

 

   спосіб встановлення (вкручується або запресована).

 

Зверніть увагу на різьбу, яка буває як метрична (позначається буквою "М"), так і дюймова (прописується як 1/8, 3/8). Купуючи тавотницю, не забудьте придбати пластиковий або гумовий ковпачок. Він захистить вхід від бруду та сміття, не дасть заржавіти кульці.

 

 

Купити тавотниці можна на нашому сайті, в асортименті представлені позиції в стандарті DIN 71412. Найпопулярніші розміри — прес маслянка м6, прес маслянка м10.   

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner