Машинобудівельне кріплення
Під виразом "машинобудівельне кріплення" мається на увазі кріплення, які використовуються для з'єднання різних деталей у механізмах і обладнанні. Така група метизів вважається найпоширенішою. Ці метизи мають надійно скріплювати вузли конструкцій. З цієї статті ви дізнаєтеся вимоги до машинобудівельного кріплення та різновиди таких метизів.
Вимоги до машинобудівельного кріплення
Машинобудівельне кріплення встановлюється в різні верстати, агрегати, обладнання з електродвигунами та ДВС. З'єднані деталі постійно піддаються вібрації, ударним навантаженням, перепадам температур, контакту з хімічними речовинами. Зважаючи на це, до таких метизів висуваються підвищені вимоги:
стійкість до статичних, вібраційних і ударних навантажень;
хімічна нейтральність до різних речовин;
стійкість до підвищеної вологості;
висока точність розмірів для запобігання люфту;
міцність матеріалів у разі впливу поздовжніх і поперечних навантажень.
Для машинобудівельного кріплення краще використовувати сертифіковані вироби. Вони гарантовано повинні пройти випробування в акредитованій лабораторії та мати підтверджену якість.
Типи машинобудівельного кріплення
Машинобудівельне кріплення можна поділити на кілька різновидів: болти, гвинти, гайки, шайби, шплінти. У кожного типу свої стандарти та вимоги. Їх важливо знати, щоб правильно обрати метизи для конкретної галузі експлуатації.
Болти
Болти представляють найширшу категорію машинобудівельного кріплення. Найчастіше уживаний стандарт — DIN 931. Це метиз із шестигранною головкою та неповною різьбою на ніжці. Випускається завдовжки від 2 до 300 мм. Діаметр різьби можливий від 1,6 до 48 мм, а крок буває дрібний і стандартний. Для закручування таких болтів застосовуються ключі з розміром зіва від 3,2 до 75 мм. Крім звичайного виконання, ще буває з отвором на різьбовій частині, що дає змогу зашплінтувати болт. Є різновид із отвором у головці, призначеним для встановлення пломби, що запобігає її зриву.
Серед інших машинобудівельних болтів — DIN 933. Це кріплення із шестигранною головкою та повною різьбою. Може закручуватися в тіло матеріалу повністю. Дає змогу кріпити тонколистові матеріали або стягувати вироби різної товщини між собою.
Рим-болт DIN 580 застосовується в машинобудуванні як такелаж. Він необхідний для надійного кріплення до верстатів і агрегатів, щоб підняти їх і перемістити, завантажити на транспорт.
Найчастіше для машинобудування застосовуються болти в класі точності А. Це найвищий показник. Він означає, що між різьбою болта та різьбою в отворі буде мінімальний проміжок. Високий клас точності забезпечує міцне утримання метизу в тілі матеріалу.
Гвинти
Нерідко в верстатах і обладнанні використовуються такі типи гвинтів:
● DIN 912 — має циліндричну головку з шестигранним заглибленням під ключ.
● DIN 967 — гвинт із напівкруглою плоскою головкою та хрестоподібним шліцом під викрутку. Може мати буртик або фланець.
● DIN 84 — гвинт із циліндричною низькою головкою і прямим шліцем під викрутку.
● DIN 7985 — метиз із циліндричною головкою, повною різьбою та хрестоподібним шліцем.
Гайки
Для закріплення болтів і шпильок у машинах і інших установках використовують гайки. Вони бувають заввишки від 1 до 38 мм і діаметром різьби від 1 до 48 мм. Крок — стандартний і дрібний. Для закручування гайок використовують ріжкові та накидні ключі, а також торцеві головки з розміром від 3,2 до 75 мм. Клас точності допустимий А або В. Найпопулярніша гайка — стандартна шестигранна DIN 934.
Також у машинобудуванні часто застосовуються гайки ковпачкові DIN 1587
або з фланцем DIN 6923.
часто використовуються самостопорні високі гайки DIN 982 і низькі DIN 985.
а також корончасті DIN 935. Останні використовуються з болтами, обладнаними отворами на кінці різьбової шпильки. Через нього можна вставити шплінт, який зафіксує корончасту гайку.
Шайби
Під час збирання верстатів та агрегатів застосовуються плоскі шайби DIN 125 для збільшення опорної поверхні та запобігання розкручування.
У місцях із підвищеними вібраційними навантаженнями встановлюють гровери DIN 127.
Шплінти
Найчастіше в машинах і механізмах трапляється шплінт DIN 94. Він має петлю, що блокує наскрізне проходження в отвір, коротка та довга лапка. Вони загинаються на зворотному боці під час виходу з отвору за краями корончастої гайки.
Де в Україні купити машинобудівельне кріплення
Якщо вам необхідне машинобудівельне кріплення високої якості, звертайтеся до нашої компанії "ОГУН ГРУП". Пропонуємо кріплення для складання вузлів і агрегатів усіх класів точності. Є доставка по Україні.
Телефонуйте 067 818 16 07
- Болти шестигранні: відмінності та сфери застосуванняЗ яких матеріалів виготовляють шестигранні болти? У яких класах точності випускаються?Болти шестигранні: відмінності та сфери застосування