Продавець МТК розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
103 відгуків
Швидкий прорахунок для компаній. Дзвоніть  067 818 16 07

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

вул. Сергія Москаленка,16-г, офіс 305, Бровари, Україна
+380 (67) 818-16-07
+380 (50) 557-03-52
Метизна торгова компанія - широкий асортимент кріплення, болти, шпильки, гайки

Види гвинтів і матеріали виготовлення

Види гвинтів і матеріали виготовлення

 

Гвинти належать до кріплень, що складаються зі стрижня з різьбою на одному кінці та особливого конструктивного елемента (головки) на іншому. Цей конструктивний елемент призначений для передавання крутного моменту під час встановлення та виймання гвинта. Від його типу і форми залежить вибір інструменту для роботи. Розберемося в типах головок, видах різьби, варіантах наконечників і матеріалах, що використовуються при виробництві гвинтів. Усе це допоможе правильно вибрати кріплення для конкретних завдань.

 

 

 

Види гвинтів за формою головки

 


Гвинти бувають з головками під викрутку або під ключ. Причому в другому випадку шліци можуть бути як для роботи із зовнішніми гранями, так і з внутрішніми. Від цього залежить форма ключа. Поширена шестигранна головка підходить для ріжкових і накидних ключів, а також для торцевих головок і торцевих ключів. Якщо на вершині гвинта передбачений внутрішній шестигранник, знадобиться спеціальний шестигранний ключ аналогічного розміру. Бувають квадратні головки під свій тип ключа.

 


Головка гвинта може бути:

 

   напівкруглою;

   дисковою;

   потайною;

   напівпотайною;

   циліндричною.

 


Це позначається на зовнішньому вигляді виробу. При цьому діаметр головки можливий звичайний, зменшений і збільшений. Це впливає на розподіл притискного зусилля. Є варіанти з невіддільною шайбою, що збільшує площу контакту. Можливе виготовлення з підголівком квадратної форми для надійнішої фіксації в матеріалі. У такому разі головка може бути без шліців, а крутний момент передається тільки до гайки, тоді як стрижень залишається нерухомим.

 

 

Головки гвинтів під викрутку або біти випускаються з прямими і хрестоподібними шліцами, які є найпоширенішими. Серед інших видів:

 

   хрестоподібний Pozidriv з додатковими насічками під 45 градусів;

   квадрат Робертсона;

   торкс, захищений торкс;

   Polydrive;

   зірочка;

   головка під вилочний ключ;

   восьмигранник;

   бристольський шліц тощо.

 


Використання рідкісних видів шліців ускладнює викручування кріплення підручними засобами, що служить перешкодою для вандалізму. В інших ситуаціях це захищає від несанкціонованого ремонту.


Усе це — різновиди кріпильних гвинтів. Бувають також установчі гвинти (гужони), які відрізняються відсутністю капелюшків. Вони застосовуються в різних верстатах і механізмах для встановлення деталей відносно одна одної в певному положенні.

 

 

Різновиди різьби гвинтів

 


Різьба на гвинтах буває ліва і права, що визначає напрямок обертання для закручування. Між собою різьби гвинтів відрізняється за кроком (відстанню між вершинами гребенів), висотою витків. Що щільніший матеріал, у який вкручується кріплення, то дрібнішим має бути крок для надійнішого утримання. І навпаки, пухкі матеріали вимагають великого кроку, щоб міцно зафіксувати стрижень.


Різьба гвинтів буває одногвинтовою і подвійною. У другому випадку прискорюється вкручування і викручування. Це важливо для швидкого демонтажу конструкції або розбирання верстата, механізму. Гвинти можуть вкручуватися в тіло виробу, усередині якого нарізано різьбу, або проходити крізь монтажні отвори і фіксуватися зі зворотного боку гайками.

 

 

Відмінності за типом наконечника

 


Залежно від типу різьби, відрізняється і вид наконечника гвинта. Якщо метиз розрахований на встановлення в отвір із різьбою, кінчик може бути циліндричним або з невеликим притупленим конусом. Це полегшує захід на різьбу. Самонарізні гвинти (саморізи) не вимагають попереднього нарізування різьби в матеріалі, а в деяких випадках навіть не потребують просвердлювання отвору. Вони самі занурюються в тіло, нарізають різьбу, завдяки чому міцно утримуються в матеріалі. Але для цього у них виконується загострений кінчик. Ефективно працювати такі метизи можуть як по дереву, гіпсу, так і по металу, тільки крок різьби у них буде відрізнятися.

 

 

Матеріали та покриття гвинтів

 


Гвинти виготовляються з таких матеріалів:

 

   вуглецева сталь — відрізняється невисокою ціною;

 

   нержавіюча сталь — добре чинить опір корозії;

 

   латунь та її сплави — використовуються в електроніці, сантехніці, приладобудуванні, не іржавіють, добре проводять струм.

 


Для захисту звичайної сталі від корозії застосовується цинкування, хромування, нікелювання. Це додатково надає кріпленню привабливого вигляду.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner