Фундаментні болти й анкерні: у чому відмінність
Фундаментні болти й анкерні: у чому відмінності?
Анкерні та фундаментні болти призначені для надійного кріплення конструкцій до бетону. Але у таких видів кріплення є істотні відмінності за формою і способом установки, що важливо знати при виборі. Розглянемо особливості конструкції та види фундаментних і анкерних болтів, чим вони відрізняються, як використовуються і де купити таке кріплення.
Фундаментні болти: конструкція і види
Фундаментні болти призначені для встановлення у фундамент і подальшого кріплення до них інших опорних елементів. Це можуть бути колони, опори, балки тощо. Встановлення фундаментних болтів відбувається на етапі заливки або поки бетон ще не застиг. Можливий монтаж у вже застиглу основу, де під фундаментні болти залишаються спеціальні отвори, які згодом заливаються рідким бетоном. Зовнішня сторона у всіх болтів однакова - це товста шпилька з різьбовою частиною.
Розглянемо види фундаментних болтів:
Вигнуті фундаментні болти (тип 1, виконання 1.1, 1.2)
Фундаментний анкер вигнутий ГОСТ 24379.1-80 розміщується у свіжозалитий бетон або встановлюється заздалегідь. Щоб він не змістився, на етапі встановлення його прихоплюють зварюванням до армуючого каркаса (наприклад, армопоясу). Згодом арматура і хвости болтів заливаються бетоном, а вигнута форма забезпечує надійну фіксацію в матеріалі.
Тип 1.1 Тип 1.2
З анкерною плитою (тип 2, виконання 2.1, 2.2, 2.3)
Фундаментний болт з анкерною плитою - перед заливкою встановлюють товсту сталеву плиту із заздалегідь нарізаною різьбою. Отвір захищається від розчину. Після застигання фундаментний болт вкручується в плиту, а на другу різьбу із зовнішнього боку фіксується вже наступна деталь.
Тип 2.1 Тип 2.2 Тип 2.3
Складані (тип 3, виконання 3.1, 3.2)
Складані фундаментні болти типу 3 зазвичай мають спеціальну форму, що дає змогу краще розподіляти навантаження і забезпечувати міцне кріплення між фундаментом і конструкцією. Використовуються найчастіше для забезпечення максимальної надійності кріплення великовагових конструкцій і масивного обладнання.
Тип 3.1 Тип 3.2
Знімні фундаментні болти (тип 4, виконання 4.1, 4.2, 4.3)
Хвіст має частину, що розширюється, вона запобігає висмикуванню болта кріплення, збільшуючи площу дотикання з матеріалом. Такі елементи встановлюються перед заливкою бетону. Можливий монтаж відразу після заливки, поки розчин ще рідкий. У такому разі застосовується вібратор для занурення.
Тип 4.1 Тип 4.2 Тип 4.3
Прямі фундаментні болти (тип 5)
Прямі фундаментні болти використовуються для кріплення стовпів, балок та інших структурних елементів до бетонних фундаментів, для кріплення устаткування, генераторів або опор до бетонних основ. Вони забезпечують міцне і надійне кріплення, витримуючи значні навантаження і забезпечуючи стійкість будівлі або споруди.
Фундаментні болти з конічним кільцем (тип 6, виконання 6.1, 6.2, 6.3)
Особливістю цього типу є його конічна форма на одному з кінців. Цей конусний кінець забезпечує легкість введення болта в попередньо просвердлений отвір у фундаменті та допомагає під час центрування болта перед затягуванням гайок.
Тип 6.1 Тип 6.2 Тип 6.3
Анкерні болти: конструкція і види
Анкерні болти можна використовувати по бетону, каменю, цеглі, а деякі види навіть на порожнистих і м'яких матеріалах на кшталт гіпсокартону. Їх встановлюють уже на застиглі основи як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.
Анкерні болти дуже різноманітні за формою і принципом роботи:
Однорозпірні. Мають конусну частину на внутрішньому торці. У міру закручування зовнішньої гайки або головки болта, конус входить в сорочку, розпираючи останню. Це розклинює анкер у стіні або підлозі, створюючи утримуючу силу.
Дворозпірні. Частина, що розширюється, передбачена на внутрішньому торці та посередині болта, що збільшує площу розпирання і силу утримання в матеріалі.
Забивні. Гільза з прорізями, зовнішніми насічками і внутрішньою різьбою забивається в основу. Потім болт вкручується в неї, розпираючи стінки, що додатково фіксує конструкцію.
Клиновидні. Одна частина встановлюється в заздалегідь просвердлений отвір, а друга забивається. За рахунок клиноподібної форми відбувається розширення, що фіксує елемент у стіні або підлозі. Такий вид анкерів не вимагає використання ключів - достатньо тільки молотка.
Затискні. Призначені для пустотілих конструкцій. У міру закручування головки болта, внутрішня частина деформується і притискається зі зворотного боку поверхні, перешкоджаючи виходу стрижня назовні.
Чим відрізняються анкерні та фундаментні болти
Розглянувши особливості конструкції та види фундаментних і анкерних болтів, можна зробити короткий висновок. Фундаментне кріплення встановлюється частково або повністю під час заливки бетону. Тому потрібно заздалегідь передбачити місця монтажу, розрахувати кількість точок кріплення з урахуванням подальшого навантаження. До них згодом завжди приєднуються несучі конструкції.
Анкерні болти монтуються вже на готову основу - бетонний блок, стяжку або цегляну кладку. Це більш універсальне кріплення, яке підійде для закріплення як на горизонтальних, так і на вертикальних поверхнях. Встановлення можливе на будь-якому етапі, навіть коли об'єкт уже введено в експлуатацію. За допомогою анкерних болтів фіксуються як несучі конструкції (опори, підлогові верстати, стійки, дверні короби), так і різні рейки.
Де купити фундаментні та анкерні болти
Щоб купити анкерні та фундаментні болти звертайтеся в нашу компанію. У нас великий вибір кріплення. Діє доставка в Дніпро, Харків, Одесу, Черкаси, Вінницю, Житомир та інші міста України.
Телефонуйте 066 062 09 098
- Болти шестигранні: відмінності та сфери застосуванняЗ яких матеріалів виготовляють шестигранні болти? У яких класах точності випускаються?Болти шестигранні: відмінності та сфери застосування