Продавець МТК розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
94 відгуків
Швидкий прорахунок для компаній. Дзвоніть  067 818 16 07
вул. Сергія Москаленка,16-г, офіс 305, Бровари, Україна
+380 (67) 818-16-07
+380 (50) 557-03-52
Метизна торгова компанія - широкий асортимент кріплення, болти, шпильки, гайки

Хомути силові

Хомути силові

Хомути силові: види, особливості застосування


Силові хомути - це вироби з металу або пластику для стягування трубчастих елементів з різною метою. Виріб багатозадачний, тому широко задіюється в промисловості, авторемонті та побуті. Можливість застосування визначається конструктивними особливостями самих хомутів. Розглянемо наявні види та особливості використання.

 

 

 

Сфери використання

 


Силові хомути застосовують для реалізації одного з трьох завдань:

 

       обтиснути шланг, щоб запобігти протіканню рідини або виходу повітря;

 

      притиснути герметизуючий матеріал для закупорювання отвору (в ремонтних цілях);

 

      надійно зафіксувати трубопровід на стінці або стельовій частині обладнання, унеможливлюючи його тертя об сусідні предмети під дією вібрації та ударних навантажень.

 


Вони затребувані в таких сферах, як системи кондиціонування і вентиляції, в теплообмінних системах, якими циркулює антифриз, у трубопроводах, вакуумному обладнанні, гідравлічних установках. Ще силові хомути задіюють у сантехніці для посилення фіксації відповідальних з'єднань.

 

Види силових хомутів і особливості застосування

 


Силові хомути виготовляються з вуглецевої сталі. Для захисту від корозії можливе нанесення шару цинку. Є нержавіючі версії з легованих металів. Існує шість основних видів.

 

   пружинні


Можуть бути у вигляді металевої стрічки або дроту, розташованого в два ряди. Являють собою кільце, що змикається, з двома виступаючими назовні ніжками. Стискають окружність завдяки пружинному ефекту, від чого й отримали свою назву. Надягають на шланг з кінця. Щоб тимчасово збільшити діаметр для вільного проходження матеріалом, на ніжки натискають пальцями або пасатижами. Але ступінь притиснення невисокий порівняно з іншими типами, тому використовуються дротяні та стрічкові пружинні хомути в системах з низьким тиском, без значного перепаду температур.


У таких хомутів фіксований діаметр, тому їх підбирають строго за зовнішнім діаметром трубопроводу. Занадто маленький діаметр не зможе повноцінно обтиснути окружність або взагалі призведе до руйнування хомута при спробі розвести його. Занадто великий діаметр буде марним, оскільки не створить зусилля, що стискає.

 

   одноболтові


Мають заокруглену в кільце смужку металу, упор з отвором під болт і відповідний упор з гайкою. Стягування відбувається завдяки обертанню болта. Для використання таких хомутів потрібен накидний ключ або торцева головка. Серед переваг цього типу - можливість встановлення у важкодоступних місцях, оскільки для затягування потрібно працювати ключем тільки з одного боку. Але надіти хомут на шланг не з торця складно - при спробі широко розвести кінці його можна деформувати.

 

   двоболтові


Конструкція являє собою два півкола з вушками на кінцях. У них встановлені болти, що забезпечують рівномірне стягування по колу. Використовуються в ремонтних цілях для герметизації свищів, пробоїн на трубопроводах. Основна перевага двоболтового силового хомута - можливість установлення на трубу в будь-якому місці, а не обов'язкове заведення з краю, (оскільки деталь розбирається на дві частини без деформації). До мінусів можна віднести необхідність достатнього вільного простору, щоб вийшло ключами затягнути болти з обох боків.

 

   черв'ячні


Мають схожу конструкцію з одноболтовими, тільки в них застосовується не простий болт, а посилений з високою різьбою і великим кроком. Він підтягує собою стрічку, в якій зроблені прорізи для входу черв'ячної передачі. Такі хомути мають певний робочий діапазон, наприклад, 32-42 мм, тому підходять для шлангів різного діаметру. Між собою відрізняються за типом головки:

 

  • з буртиком;
  • з хрестоподібним пазом;
  • зі шліцевим пазом;
  • із зовнішнім шестигранником.


Якщо потрібні регулярні встановлення і зняття черв'ячного хомута, головка оснащується метеликом або баранчиком, що виключає необхідність у використанні інструменту.

 

    спіральні


В основі конструкції спіраль, що стягується за допомогою одного або двох болтів. Це дуже зручно для стягування армованих шлангів, у яких зовнішній діаметр різний (у місці армування дротом він більший, а в проміжках - менший). Спіральні хомути легко обтискають м'які трубки, оскільки нитки спіралі входять між витками армування.

 

   пластикові


Ще бувають пластикові хомути, звані стяжками. У них реалізований замок і відповідні зубці на стрічці. Їхній кут нахилу виконаний так, що вхід у замок здійснюється легко, а ось вихід у зворотний бік відразу блокується упором. Максимальне навантаження на хомут визначається шириною смуги. Між собою вироби відрізняються за довжиною, що дає змогу охоплювати труби і шланги різної окружності. Вони досить міцні, вирізняються швидкістю встановлення, але вважаються одноразовими. Для розбирання з'єднання доведеться перерізати хомут.

 

силові хомути
 
 
силові хомути
 
 
силові хомути
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner