Меблеве кріплення
Меблеве кріплення: загальний огляд
Від вибору меблевого кріплення залежить надійність з'єднання, дизайн, естетичність, можливості створення красивих конструкцій з різними кутами нахилу. Розглянемо типи застосовування кріплення для м'яких і корпусних меблів з їхніми перевагами і недоліками, що допоможе визначитися з вибором.
Шканти
Тесляри ще називають цей елемент нагелем. Він представляє собою дерев'яний бочонок циліндричної форми. Його довжина зазвичай 25-30 мм. Стінки циліндра можуть бути гладкими або ребристими. Останній варіант полегшує посадку в матеріал. Під меблеве кріплення свердлять отвори ідентичного діаметру. Для надійності шкант садять на столярний клей, але тоді вузол стає нерозбірним. Застосовується для кутових і стикових з'єднань у слабонесучих місцях або як додатковий елемент для складання з подальшим посиленням металевим основним кріпленням.
Переваги:
- невисока ціна;
- надійне утримання при поперечних навантаженнях;
- прихований монтаж;
- несхильність до корозії.
Недоліки:
- слабке утримання при поздовжньому навантаженні на розрив;
- неможливість розбирання після обробки клеєм;
- можливе зміщення з'єднаних плит, якщо отвори просвердлені неточно;
- розколювання плит під час забивання в разі занадто малого діаметра отвору
Конфірмати
Гвинт із великою різьбою з головкою під внутрішній шестигранник (конфірмат) призначений для з'єднання листів ДСП, МДФ, ДВП. Підходить тільки для кутових з'єднань. Для установки просвірлюється отвір, що дорівнює діаметру стрижня без різьби. Вкручується ключем або шуруповертом із шестигранною насадкою. Ззовні видно головку, яка закривається декоративною заглушкою. З установкою впорається навіть новачок. Якість з'єднання хороша.
- невисока вартість;
- швидкий монтаж;
- надійне з'єднання;
- зведення сторін без щілин.
Недоліки:
- руйнування місця з'єднання при частому розбиранні та складанні;
- головка залишається на виду - потрібні заглушки;
- підходить тільки для кутових з'єднань.
Ексцентрикові стяжки
Вузол із двох складових. Гвинт з Т-подібною голівкою і кулькою на кінці вкручується в один бік, а з іншого - встановлюється бочонок з прорізами і хрестоподібним шліцом. Кулькова головка вставляється в проріз, а бочонок прокручується викруткою, підтискаючи з'єднання. Розбирати і збирати його можна багаторазово без побоювання ослаблення. Таке кріплення найчастіше використовується для складання великих корпусних меблів (шафи, ліжка, комоди).
Переваги:
- можливість з'єднання панелей під різними кутами;
- висока міцність кріплення;
- допустимість багаторазового збирання і розбирання;
- відсутність видимих елементів зовні.
- складність створення отворів під установку двох деталей (потрібно просвердлити три отвори);
- необхідність точної підгонки розмірів і місць для отворів;
- руйнування матеріалу при стягуванні, якщо отвори виконані зі зміщенням;
- відсутність витриманих площин, якщо кріплення встановлював новачок.
Гвинтові стяжки
Подвійний тип меблевого кріплення, розрахований на підвищені навантаження. Підходить для встановлення в стільці, столи, ліжка, дивани. Але складність монтажу висока - потрібно точно просвердлити три отвори під кожне з'єднання. У листі ДСП або дверному масиві просвердлюється отвір під бочонок із різьбою. З іншого боку свердлиться отвір для заведення стягувального болта. Ще один свердлиться у відповідній деталі, яку потрібно приєднати. Довгий гвинт із дрібною різьбою дає змогу надійно стягнути стінки без руйнування крихкого матеріалу. Залежно від типу головки для встановлення знадобиться викрутка або ключ.
Переваги:
- висока стійкість до поперечних і поздовжніх навантажень;
- можливість щільно стягнути деталі;
- можливість підтягувати сторони в міру всихання дерева для запобігання утворенню щілин.
Недоліки:
- капелюшок видно на зворотному боці меблів;
- під нього складно знайти відповідні заглушки (найчастіше це декоративні наклейки);
- потрібна висока точність виконання отворів.
Меблеві болти
Таке меблеве кріплення виготовляється в декількох варіантах. Це можуть бути болти зі сферичною опуклою головкою і плоским або хрестоподібним шліцом, або зі сферичною головкою без шліців. У другому випадку у них передбачений підголівник, який фіксується в матеріалі і не дає провернутися стрижню під час закручування гайки. Для краси меблеві болти хромують або нікелюють, що підвищує стійкість до корозії.
- надійне з'єднання;
- нескладне встановлення;
- великий вибір видів декоративних головок.
- головку видно на поверхні меблів;
- можливо створити тільки кутове, наскрізне з'єднання.
Знаючи основні види меблевого кріплення, можна вибрати відповідний для конкретного випадку, щоб з'єднання було акуратним, надійним і довговічним.
У нашому асортименті широкий вибір метизів - болти, гайки, шпильки різьбові, шпонки, саморізи, шурупи.
- Болти шестигранні: відмінності та сфери застосуванняЗ яких матеріалів виготовляють шестигранні болти? У яких класах точності випускаються?Болти шестигранні: відмінності та сфери застосування